Jak začít

Registrace

  • Prvním krokem k zapojení se do hry je registrace na fóru. Registrace jsou otevřené celoročně pro všechny druhy postav. Registruj se celým jménem své postavy (např. John Smith – pro inspiraci můžeš použít třeba tento generátor.)
  • Pokud si jméno ještě rozmyslíš, můžeš si ho v uživatelském panelu kdykoliv změnit. Povolená jsou jména z celého světa i příjmení z Harryho Pottera. Postava ale musí být originální a nemůže mít celé jméno známých osobností ani filmových/knižních postav.
  • Můžeš se také přidat na náš Discord, který slouží k nehernímu povídání a seznamování se se spoluhráči.

Založení postavy

  • Jakmile máš registraci hotovou, je čas napsat něco o tvé postavě. Zamiř na fóru do sekce „Nováčci“, kde najdeš předlohu herního profilu a instrukce, jak ji vyplnit. Vymyslet si můžeš jak postavu libovolného ročníku v Bradavicích, tak postavu dospělého kouzelníka jakéhokoliv povolání.
  • Při psaní postavy se ti může hodit naše encyklopedie, kde se dočteš různé herní reálie – například jak v našem světě vypadá viktoriánská kouzelnická společnost nebo kdo je aktuální ředitel Bradavic. Nemusíš se ji ale samozřejmě učit nazpaměť a pokročilejší herní mechaniky, jako jsou třeba kostky a kouzelnické specializace, si můžeš klidně nechat na později, až se s hrou víc seznámíš.

První hra

  • Jakmile administrátor přijme tvou postavu do hry, odemče se ti možnost psát do herních témat. Možností jak začít hrát je několik – můžeš se přihlásit do dobrodružství, které ještě nezačalo (fórum Dobrodružství), přidat se k někomu do volné hry (všechna nezamčená témata pod kategorií Volná hra označená prefixem [O] nebo [U]), domluvit se na první hře se svým buddym (zkušenějším hráčem, kterého ti do začátku přidělí administrátor jako pomocníka), anebo sám/sama začít novou hru.
  • Abys začal/la novou hru, v libovolné lokaci volné hry klikni na tlačítko Nové téma, vyber typ hry [O] (= otevřená hra), svou herní epizodu nějak pojmenuj (představ si to jako název kapitoly v knize – fantazii se meze nekladou, můžeš být kreativní a použít klidně i název písničky, anebo prostě a jednoduše popiš herní situaci, třeba „Nákupy v Prasinkách“) a napiš úvodní příspěvek, kterým spoluhráče uvedeš do děje. V hlavičce příspěvku doporučujeme napsat také datum, kdy se hra odehrává (např. 20. duben, jaro 1870 – datum si můžeš vymyslet, aktuální období a rok najdeš na hlavní stránce fóra). Po odeslání příspěvku v něm najdeš ikonu klíče, pod kterým si můžeš zakliknout možnost Sledovat toto téma, aby ti chodila upozornění na nové odpovědi.
  • Pokud odpovídáš na příspěvek jiného hráče, můžeš ho upozornit tím, že ho označíš – do příspěvku napiš @ a jeho jméno. Po odeslání příspěvku pak spoluhráči vyskočí notifikace (pokud to má zaplé, tak i e-mail) o tvé odpovědi. Označování se hodí hlavně v událostech, kde může být zároveň velké množství postav, které ale nehrají všechny spolu.
  • Jakmile hru se spoluhráči dohrajete, napiš pod poslední příspěvek slovo Konec a pokud jsi zakladatel tématu, tak nastav prefix na [Z] (Zavřeno). Na konči školního roku administrátoři přesunou téma do archivu. Do archivu se také přesunou všechna herní témata, která zůstanou měsíc bez odpovědi.

A co dál?

  • Je spousta věcí, do kterých se můžeš pustit, jakmile se s hrou seznámíš a odehraješ si svých prvních pár her. Pokud jsi to ještě neuděl/a, podívej se v Encyklopedii na pokročilejší herní mechaniky, jako je systém kostek, dovedností a specializací. Díky tomu se můžeš přihlásit na dobrodružství, která kostky využívají.
  • V souvislosti s dovednostmi si můžeš začít hlídat počty svých příspěvků – za každých 10 herních příspěvků si můžeš vylepšit jednu dovednost nebo specializaci o jeden bod (nezapomeň to vždy zaznačit do herního profilu své postavy).
  • Začni sbírat herní odznáčky za různé herní milníky, jako je počet odehraných příspěvků, určitý druh postav, herní příspěvky napsané určitým způsobem nebo za účast na speciálních dobrodružstvích.
  • Využij Myslánku – fórum, které je určené pro psaní krátkých povídek ze života a minulosti tvé postavy, které jsou vyňaté z běhu a časové linie hry. V Myslánce můžeš také hrát předem domluvené hry s jinými hráči, které se odehrávají v minulosti/s jinými osobami ze života postav (např. jak se spolu před lety seznámily jejich rodiny).
  • Sršíš nápady? Přidej se k vypravěčům! Pošli nám přes odkaz Kontaktujte nás nápad na svoje první dobrodružství a jakmile ho úspěšně dovedeš do konce, můžeš další dobrodružství vytvářet i bez schválení admin týmu.
  • Víc tě baví pomáhat nováčkům? V uživatelském panelu > skupiny vstup mezi buddies. Administrátoři tě pak začnou náhodně přiřazovat na pomoc novým hráčům.